Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Презентація проєкту

Дата: 14 березня о 01:14, Оновлено 18 березня о 01:39

«Лиш те в народі буде жити, що серце серцю передасть…»
       13-го березня Стефанів Ганна Дмитрівна, учитель початкових класів, разом з учнями 4-А класу та їх наставником, Яцків Галиною Іванівною, презентували результати проєкту «Обереги української хати».
       Захід відбувся у формі посиденьок: звучали спогади та натхненні розмови, лунали пісні та легенди; учні розповідали про хатні обереги та обереги кожної людини.
        Символічно, що на свято завітав настоятель церкви Введення у храм Пресвятої Богородиці — о. Олександр Васютин, а також дирекція ліцею, батьки четвертокласників, фольклорно-етнографічний колектив «Хустка шалінова» під керівництвом Оксани Стеценко. Адже під час пошуково-дослідницької роботи діти зверталися до всіх них за порадами та настановами, а отже — це спільна робота представників громади.
      «Учні з ентузіазмом сприйняли ідею проєкту, — розповідає Ганна Дмитрівна. — У процесі роботи вони вдосконалили вміння шукати, аналізувати та структурувати інформацію, зокрема створили лепбук, куди вмістили зібрані легенди, пісні, прислівʼя, приказки, загадки тощо. Діти з нетерпінням очікували, коли розкажуть усім про свої відкриття. Дуже цінно, що молоде покоління свідомо ставиться до історії, традицій та культури свого краю».
       Гості поділилися дитячими спогадами про найсакральніші елементи в хаті: ікону, скриню, гойдалку тощо. Також розповіли про звичаї, повʼязані з цими оберегами. А пані Марія Яцинин детально продемонструвала обряд вінкоплетення.
      Під час обговорення отець Олександр наголосив, що найважливішими оберегами є молитва, ікона, знак хреста. Усі присутні дійшли висновку, що віра — це найсильніший захист для кожної людини.
       Висловлюємо вдячність Ганні Дмитрівні, Галині Іванівні, учням та батькам за підготовку, організацію заходу, адже це масштабна та кропітка робота. Дякуємо Степану Васильовичу та фольклорно-етнографічному колективу «Хустка шалінова» за прекрасний музичний супровід свята. Низький уклін усім присутнім за вашу місію — передавати молодому поколінню досвід, знання про культуру, духовність, українські звичаї
Слава Україні та її захисникам! ФОТО
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.